Çalışma Saatlerimiz: 08:30 / 18:00

Aile Birleşimi - İntegral Vize Randevu
ulusal

ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ

Almanya Aile Birleşimi İşlemleri
Almanya aile birleşimi vizesi, yurtdışında oturma veya çalışma izni olan eşin yanına yerleşebilme, evlilik dolayısıyla aile bütünlüğünün korunması amacıyla başvurulan vize türüdür. Almanya aile birleşim vizesi, kısa süreli bir vize türü olmayıp, Almanya Federal Cumhuriyetinde uzun süreli olarak oturma hakkı tanımaktadır. Almanya aile birleşimi vizesine başvuracak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Almanya’da yaşayan eşinin veya reşit olmayan çocuklarının yanına gidebilmesine göre hazırlanacak evraklar farklılık gösterebilmektedir. Evlilik vizesinin durumuna göre Almanya Konsolosluğu farklı belgeler talep edebilmekte veya ek bir mülakata çağırabilmektedir.
Almanya aile birleşimi vizesi, uzun bir süreçten oluşur ve detaylı incelemeye tabi tutulur. Aile birleşimi başvuruları, Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından yetki verilmiş olan Konsolosluklar veya Büyükelçiliğe yapılmaktadır. Almanya aile birleşimi vizesinde kullanılacak olan evraklar, her sene farklılık gösterip, değişebilmektedir. Bu nedenle hazırlanan evrakların güncel olduğundan emin olmalısınız.
Almanya Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Almanya aile birleşimi vizesi başvuruları, gerekli olan evrakların hazırlanması ile başlatılır. Evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesi Almanya Konsolosluğu tarafından büyük önem taşımaktadır. Evrakların hazırlanması sonrasında yetkili olan kurumlardan, Almanya konsolosluklarından randevu alınarak belgeler teslim edilmeye ve mülakata gidilir. Mülakat sonrasında aile birleşimi vizesi başvuru süreci aşlatılmış olur.


Almanya Aile Birleşimi Vizesinde Gerekli Olan Evraklar

  • Almanca olarak yazılmış 2 adet başvuru formu
  • Geçerliliği en az 2 yıl daha devam eden, yıpranmamış ve içinde boş sayfa bulunan pasaport
  • 2 adet 35*45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
  • Uluslar arası geçerliliği olan evlenme kayıt örneği
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • İkametgâh belgesi
  • Basit derecede Almanca bilindiğine dair sertifika

Seyahat edecek olan kişinin basit dereceden dil bilgisi olması ve hazırlanan evrakların güncel olması zorunlu işlemlerdendir. Eğer evlilik vizesinde, eşler arasında çok fazla yaş farkı var ise evliliğin sahte olmadığını kanıtlayacak bir dilekçenin de evraklar arasında yer alması gerekir. Akraba evliliklerinde de durum farklı değildir. Akraba evliliği gerçekleştiren kişilerin bu durumu anlatan bir dilekçe hazırlaması zorunludur. Dilekçede ayrıca Almanya’da çalışmak için seyahat edildiği gibi bilgilerin bulunmaması gerekir.
Almanya Aile Birleşimi Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?
Almanya aile birleşimi vizesi, detaylı incelemeler yapıldığı için uzun süren bir işlemdir. Konsoloslukların yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama sonuçlanma süresi 3 aya kadardır. Bu nedenle aile birleşimi vizesi başvurularının seyahat edilmek istenen tarihten en az 3 ay önce yapılması gerekmektedir.

Vize başvurusu için 0850 241 99 10 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da BAŞVURU FORMUNU doldurmanız yeterlidir.
TÜRKİYE'DE İDATA OFİSLERİ: İSTANBUL (GAYRETTEPE-ALTUNİZADE) GAZİANTEP - ANTALYA- BURSA - TRABZON - İZMİR - ANKARA

İntegral Vize Randevu Dan.Hiz. Ltd.şti. nin İData,VFS Global, Fahri Konsolosluklarla ve Baş Konsolosluklarla hiçbir bağlantısı yoktur. Randevu ve Danışmanlık Hizmeti veren özel bir firmadır.

Ücretsiz Bilgi ve Destek Hattı

Tüm Vize ve Konsolosluk işlemleriniz için arayabilirsiniz!

0850 241 99 10

RANDEVU FORMU

randevu