Aile Birleşimi

Aile Birleşimi Vizesi, 90 günden uzun süre Almanya’da kalmak isteyen kişilerin başvurduğu vize türü olup Ulusal Vize kategorisindedir.

Aile Birleşimi Vizesinin kendi içinde de alt başlıkları mevcuttur, örneğin;

  • Eşi (Türk/Alman veya başka bir ülke vatandaşı) Almanya’da yaşayan,
  • Eşi ve çocuğu (Türk/Alman veya başka bir ülke vatandaşı) Almanya’da yaşayan,
  • Eşi ve çocuğu Almanya’da yaşayan ve çocuğu Alman vatandaşı olanlar,
  • Es/ çocuğu Almanya’da yaşayan ve Alman veya Türk vatandaşı olmayanlar,
  • 16 yaşın altında Alman vatandaşı çocuğu olup, ailece Türkiye’de ikamet edip, tüm ailesi ile Almanya’da yaşamak isteyen kişilerin başvurabildiği vize türlerini kapsar.

Eşiniz ile ortak bir çocuğunuzun olup olmadığı ve bu çocuğunuzun Alman vatandaşı olup olmadığı da başvuru sırasında önemlidir.

Ulusal vizenin kişilerin gidiş amaçlarına göre istenen belgelerde farklılıklar bulunmaktadır;

Aile Birleşimi Vizesinde sadece Türkiye’de yaşayan değil, Almanya’da yaşayan eş ve varsa çocuğunuzun belgeleri de talep edilmektedir.

Vize Ücreti, seyahat amacı ve seyahatin süresine göre değişmektedir. Ulusal Vize başvuruları belgelerin tesliminden itibaren 3 ay sürebilmektedir.

Tüm vize başvurularında güncel belgeler listesi dikkate alınmalı ve başvurularda gerekli olan tüm belgeler eksiksiz ve istenilen şartlara uygun sekilde ibraz edilmelidir. Başvuru sırasında orijinal evraklar geri verileceğinden, evrakları fotokopilerinin de başvuruda hazır bulundurulması gerekmektedir.

Danışmanlık hizmetimiz dahilinde, ailevi durumunuza göre hangi vize türüne başvurmanız gerektiği hakkında bilgi alabilir, randevu alınmasından başvuru formunuzun doldurulmasına ve gerekli belgelerin hazırlanmasına kadar tüm aşamalarda sizinle beraber sürecin takipçisi de oluyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×