Çalışma Saatlerimiz: 08:30 / 18:00

İData - İntegral Vize Randevu

İData İşlemleri (Bilgilendirme)

idata

Almanya dış temsilciliklerinin konsolosluk harici yetkilendirmiş olduğu kuruluş İDATA’dır. Görevi vize başvurunuzu dış temsilciliklere iletmektedir. Yetkili dış temsilcilik başvurunuzu inceleyip karar vermektedir. Türkiye’de İstanbul Ankara İzmir basta olmak üzere birçok İDATA ofisi bulunmaktadır.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler 90 güne kadar olan seyahatleri için Almanya Schengen Vizesi, 90 günden fazla olan seyahatleri için ise Almanya Ulusal Vizesi başvurusu yapmalıdır. Yetki sınırlandırması yoktur. (istediğiniz İDATA’ya müracaat edebilirsiniz.)

Almanya, İtalya ve tüm Schengen Ülkeleri 25 Eylül 2014 itibari ile zorunlu parmak izi uygulamasına geçmiştir. Parmak izi uygulaması ile tüm başvuru sahiplerinin bilgilerini ortak bir sisteme kaydeden ülkeler başvuru sahiplerine bir kere parmak izi verdikten sonra tekrar parmak izine girmesine gerek kalmadan başvuru yapabilecekler. İDATA randevu İtalya, Almanya için parmak izi uygulaması ve başvuru süreçleri için görevli kurumdur.

Vize başvurusunda bulunmak üzere Almanya’nın dış temsilciliğindeki veya İDATA firmasındaki randevunuza zamanında gidiniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatiniz ile ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile gerekli olduğu takdire parmak izi kayıtlarınız alınır.

Alman dış temsilciliğinin, başvurunuz hakkında karar vermesinin ardından pasaportlar İDATA firması üzerinden iade edilmektedir. Vize başvurunuzu doğrudan dış temsilcilikte gerçekleştirdiğiniz takdirde, pasaportunuzu sadece söz konusu temsilcilikten teslim alabilirsiniz.

INTEGRAL VIZE RANDEVU DANISMANLIK Hizmetleri profesyonel olarak ticari hizmet veren, konsolosluk başvurularına ve yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezlerine aracılık eden bir hizmet kuruluşudur. Yetkilendirilmiş devlet kuruluşu değildir.

Ücretsiz Bilgi ve Destek Hattı

Tüm Vize ve Konsolosluk işlemleriniz için arayabilirsiniz!

0850 241 99 10

RANDEVU FORMU

randevu