Çalışma Saatlerimiz: 08:30 / 18:00

Schengen Vizesi - İntegral Vize Randevu
schengen

ALMANYA SCHENGEN VİZESİ

Almanya için schengen vizesi (c tipi) : 90 günü aşmayacak şekilde kısa süreli yapılan ziyaretlerdir. Almış olduğunuz çok girişli bu vize ile ilk giriş ülkeniz Almanya olmak üzere bütün schengen ülkelerini ziyaret edebilirsiniz. Almanya konsolosluğunun randevulu olarak yetkilendirdiği başvuru merkezleri aracılığı ile parmak izi uygulaması yapılarak başvurular kabul edilmektedir. Türkiye’de Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok merkezi bulunmaktadır.

Almanya ülkesi için yapmış olduğunuz schengen vize başvurusu ortama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ticari vize işlemlerinde ise bu işlem 3 iş gününe kadar düşebilir. Bunun yanı sıra schengen vize başvurularınız en fazla 90 gün (3 ay) öncesinden başvuru yapılabilmektedir. Başvuru evraklarının başvuru merkez ofisten yapılması oldukça önemlidir. Bulunduğunuz illere göre başvuru yapacağını başvuru merkez ofisleri değişkenlik göstermektedir.

Vize başvurusu için 0850 241 99 10 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da BAŞVURU FORMUNU doldurmanız yeterlidir.

TÜRKİYE'DE İDATA OFİSLERİ: İSTANBUL (GAYRETTEPE-ALTUNİZADE) GAZİANTEP - ANTALYA- BURSA - TRABZON - İZMİR - ANKARA

Gerekli Evraklar

1-Pasaport
Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen ülkeleri, İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Kore, Japonya, Yeni Zelanda) ait fotokopiler gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.

2-Başvuru Formu
Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

3-Biometrik Fotoğraf
Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35×45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir.

4-Seyahat Sağlık Sigortası
En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası her durumu kapsayacak şekilde olmalıdır.

5-Nüfus Kayıt Örneği
Türk vatandaşları için; Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği mühürlü aslı ibraz edilmelidir. Düşünceler kısmı doldurulmuş olmalıdır.

6-Davetiye (Otel Rezervasyonu)
Seyahat konaklama durumunuza ait belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Konaklama rezervasyonları veya Almanya’daki davet eden kişinin yabancılar dairesince yada bağlı bulundukları Belediye kurumlarından hazırlattığı onaylı davetiyenin geçerli aslı ve fotokopisi ibraz edilmelidir.

7-Seyahat Rezervasyonu
Uçuş rezervasyonları gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

Reşit olmayanlarda: Başvuru için velayet sahibinden vekâletname ve boşanma durumlarında velayet kararı.

Evrak listesi başvuru sahiplerinin medeni durumu, maddi durumu vs. gibi durumlarda değişkenlik göstermektedir.Net bilgi edinebilmek için çağrı merkezimizle iletişim sağlayınız.

Çalışma Türüne Göre Ek Evraklar

1-SSK çalışanlar için

 • SSK ise giriş bildirgesi
 • Hizmet dökümü
 • Görev yazısı
 • İzin yazısı
 • Son 3 aylık maaş bordosu
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü
 • Talep edildiği takdir de şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi (fotokopi), oda sicil kaydı ve faaliyet belgesi (yeni tarihli aslı) ve son 3 aylık banka dökümü sunulmaktadır.

*Başvuru türünüze göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir.

2-Emekliler İçin

 • Sgk emekli belgesi (SGK Müdürlüklerinden)
 • Son 3 aylık banka maaş dökümü (Kaşeli imzalı)

*Başvuru türünüze göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir.

3-Şirket Sahibi – (İşveren)

 • Vergi levhası, İmza sirküleri. Sicil gazetesi(fotokopi)
 • Oda sicil kaydı ve faaliyet belgesi(yeni tarihli ve aslı)
 • Başvuru türünüze göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir.

*Başvuru türünüze göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir.

4-Ögrenciler için

 • Öğrenci belgesi (E devlet veya okuldan)

*Başvuru türünüze göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir.

5-Çiftçiler için

 • Çiftçilik belgesi (Ziraat odasından)

*Başvuru türünüze göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir.

Turistik Vize
180 günde 90 günü aşmayacak şekilde Almanya seyahatinizi kapsar.90 güne kadar yapacağınız bu ziyaret başvuruları Almanya konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezlerinden randevulu olarak gerçekleşir.

Almanya Turistik vizesi, Almanya Federal Cumhuriyeti’ne gezi, eğlence ve tatil gibi sebeplerle seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gereken “kısa süreli” vize tipidir. Almanya Devleti Schengen Anlaşması’na taraf olduğu için Almanya Turistik vizesi Almanya Schengen vizesi olarak da anılmaktadır.

Ticari Vize
Almanya ya yapacağınız bu ziyarette tarafınıza gönderilecek davetiyenin içeriğine bağlı olarak kalacağınız gün sayısı değişebilir.

Almanya’ya seyahat edecek Umuma mahsus Pasaport hamili T.C. vatandaşları tarafından, Almanya ticari vizesi başvurusunda bulunurken Almanya Konsolosluğu’na, Almanya vizesi için gerekli belgeler sunulmalıdır. Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olması zorunluluğu vardır. Almanya vizesi için gerekli evraklar, Almanya’ya gidiş amacına uygun hazırlanıp Almanya Konsolosluğu’na sunulmalıdır.

Bağlı bulunduğunuz İDATA merkezine göre evrak listesinin değiştiği başvuru türünüzde dikkat edilmesi gereken hususların basında davetiyeniz güncel olması gerekmektedir.

Aile Ziyareti Vizesi
Almanya’da bulunan akrabalarınız tarafından gönderilen davetiyeniz ile başvuru yapabilirsiniz. 180 günde 90 gün olmak üzere ziyarette bulunabilirsiniz.

Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya seyahatinin içeriği ziyaret içerikli olması nedeni ile Almanya Belediyesi onaylı Davetiye belgesi sunulması talep edilmektedir. Almanya’ya davet eden kişi Alman vatandaşı ise davetiye (istek mektubu)davet eden kişinin dilekçe ve pasaport fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir. Davet eden kişi Almanya’da oturum iznine sahip yabancı durumunda ise Almanya’da ikamet ettiği bölgedeki belediyeden onaylı davetiyeyi, kimlik bilgileri ve dilekçe ile birlikte göndermesi gerekecektir.

Kültürel Etkinliklere ve Kongrelere Katılım
a) Etkinliği organize eden tarafından düzenlenmiş bir davetiye veya kültürel hizmeti sunan ile yapılmış sözleşme ya da aşağıdaki bilgileri içeren yenilikçi bir çalışmaya dair davetiye) etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin yapılacağı yer ve Almanya`daki mekân hakkında bilgi gereklidir.
b) Etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü
c) Sanatçı ve Onun görevi hakkında bilgi
d) Duruma göre seyahat, konaklama vb. giderlerinin karşılanacağına dair belge temin etmeniz gerekmektedir.

Spor Etkinliklerine Katılım
Spor kulübü veya spor federasyonu tarafından verilen davetiye veya aşağıdaki bilgileri içeren spor organizasyonuna katılımı tasdikleyen belgeler istenmektedir.
Etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri, etkinliğin yapılacağı yer ve Almanya daki mekân hakkında bilgi.
Etkinliğin yapılacağı tarihler ve etkinliğin türü.
Sporcu ve görev hakkında bilgi.
Başvurunuzun içeriğine göre masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirten belgeler istenilebilir.

İş Arama Amaçlı Schengen Vizesi
Seyahat amacınızı açıklayan Almanca veya İngilizce hazırlanmış motivasyon yazısı müracaat esnasında sunulmalıdır.
Davet yazısında davet eden firmanın adı ve adresi ve oradaki masraflarınızın nasıl karşılanacağını gösteren belgeler ibraz edilmelidir.

Tır Şoförü Vizesi
Türkiye’deki işvereniniz tarafından masraflarınızı garanti edeceğini belirten Almanca teyit yazısı sunulmalıdır. Ayrıca Almanya’da iş yapılacak partnerin posta ve telefon bilgilerini içeren teyit yazısı istenilir.
Ek olarak:
Sürücü belgesi ve uluslararası sürücü belgesi
C2 listesi
Tır şoförü tarafından imzalanmış seyahat sağlık sigortası beyannamesi istenilir.

TÜRKİYE'DE İDATA OFİSLERİ: İSTANBUL (GAYRETTEPE-ALTUNİZADE) GAZİANTEP - ANTALYA- BURSA - TRABZON - İZMİR - ANKARA

İntegral Vize Randevu Dan.Hiz. Ltd.şti. nin İData,VFS Global, Fahri Konsolosluklarla ve Baş Konsolosluklarla hiçbir bağlantısı yoktur. Randevu ve Danışmanlık Hizmeti veren özel bir firmadır.

Ücretsiz Bilgi ve Destek Hattı

Tüm Vize ve Konsolosluk işlemleriniz için arayabilirsiniz!

0850 241 99 10

RANDEVU FORMU

randevu