Çalışma Saatlerimiz: 08:30 / 18:00

Ticari Vize - İntegral Vize Randevu
ulusal

ALMANYA TİCARİ VİZE

Ticari vizeler, tüm yurt dışı seyahatlerinin tamamen ticari amaçlar için yapılmasına ve yurt dışında ticari amaca yönelik faaliyetlere izin veren bir vize türüdür. Ticari vize her ülkede farklı koşullarda ve uygulamalar çerçevesinde verilmektedir. Fakat tüm ülkelerde kullanılabilen ticari vizenin ortak özelliği ise, ticari amaca yönelik seyahatleri kapsayan yurt dışı gezilerinde ticari faaliyette bulunan şirket yetkililerinin ve bu şirkete bağlı diğer personelin alması gereken bir vize çeşidi olmasıdır.

Ticari Vizelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ticari vizeler ülkelere göre farklılık göstermektedir. Hangi ülke olursa olsun mutlaka ticari vize başvurusunda ilgili kuruma talep edilen tüm evraklar eksiksiz şekilde verilmelidir. Bu açısından ticari vize süreci başvuru ve ilgili evrakların toplanması ile başlamaktadır. Bundan sonraki süreç tamamen ilgili ülkenin uygulamalarına ve isteklerine bağlı gelişen süreci oluşturmaktadır.

Tamamen ticari amaçlar için yapılacak olan seyahatlerde kişiler ile ilgili bilgi ve belgelerin yanı sıra ticari faaliyette bulunan ve ticari vize işlemlerinde etkisi büyük olan şirket evraklarının da titiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Tüm şirket evrakları gerekli koşullarda asılları ile birlikte ilgili vize memuruna teslim edilmelidir. Şirket açısından kullanılacak olan tüm evraklar mutlaka geçerlilik ibraz etmeli ve yurt dışındaki kurumlar ile ülkeler arasında kabul edilebilir nitelikte olmalıdır. Aksi söz konusu olduğunda ticari vize başvurusu ret cevabı alacaktır. Ticari vize başvurusu iki şekilde mümkün olmaktadır. Öncelikle gideceğiniz ülkede bulunan bir şirket tarafından size davet yazısı gönderilebilir. Bu şekilde davet usulü ile yapılan ticari vize başvuruları daha önemli kabul edilip, vize geçerliliği daha çabuk şekilde tamamlanmaktadır. İkinci durum ise, davet usulü olmadan şirket olarak belli evrakları teslim ederek yapılan ticari vize yöntemidir. Her iki ticari vize yönteminde de mutlaka belli prosedürler ve kurallar yerine getirilmelidir.

Ticari Vize için Ülkelerden istenen genel ve gerekli belgeler

Ticari vize başvurusu yapacak olan şirket adına yetkili kişi tarafından doldurulmuş vize başvuru formu, ticari vize işlemlerinin başlangıç aşamasıdır. Daha sonra ticari vize için başvuru yapan kişilerden 2 adet vize için çekilmiş biometrik fotoğraf ve 6 ay kadar geçerliliği kabul edilecek olan pasaport ticari vize başvurusunun ilk belgelerindendir. Gidilecek ülke konsolosluğu dikkatine kişinin şirket içerisindeki yeri, pozisyonu ve gideceği ülkede konaklama sürelerini gösteren bir dilekçe başvuru aşamalarında gerekmektedir.

Ticari vize alacak olan kişilerden istenen belgelerin yanı sıra bazı şirket evraklarını ve şirketin ticari yapısını gösteren belgelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketin son 3 ay faaliyetlerini gösteren faaliyet belgesi, şirket imza sirküleri ve şirketin sahip olduğu son vergi levhası ticari vize işlemlerinde ibraz edilmelidir. Şirket Ssk dökümü, ticari sicil gazetesi ve kişinin maaş bordrosu da vize başvuru aşamasında istenen belgelerdendir. Gidilecek olan ülkelerde konaklama ile ilgili otel rezervasyonları ve uçak gidiş ile dönüş biletleri de talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra şirketin ve şirket adına yurt dışına çıkacak kişilerin varlık ve finansal durumlarını ispatlayacak her türlü belde vize işlemlerinin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Son olarak kişiler için yapılan sağlık sigortası ve varsa karşı taraftan gelen davetiye vize işlemlerinde gerekli belgeler arasındadır.


Vize başvurusu için 0850 241 99 10 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da BAŞVURU FORMUNU doldurmanız yeterlidir.
TÜRKİYE'DE İDATA OFİSLERİ: İSTANBUL (GAYRETTEPE-ALTUNİZADE) GAZİANTEP - ANTALYA- BURSA - TRABZON - İZMİR - ANKARA

İntegral Vize Randevu Dan.Hiz. Ltd.şti. nin İData,VFS Global, Fahri Konsolosluklarla ve Baş Konsolosluklarla hiçbir bağlantısı yoktur. Randevu ve Danışmanlık Hizmeti veren özel bir firmadır.

Ücretsiz Bilgi ve Destek Hattı

Tüm Vize ve Konsolosluk işlemleriniz için arayabilirsiniz!

0850 241 99 10

RANDEVU FORMU

randevu